Diğer Resimler

Format Kitap
Barkod 9786059519618
Yayın Tarihi 2017-10-10
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 4.Baskı
Sayfa Sayısı 262
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 195 X 275

Emeği Geçenler :
Yazar   : Abdulkerim Ünalan;Mehmet Bilen

Bilindiği gibi Arapça, başta Kur'an-ı Kerim ve hadis-i şerifler olmak üzere Yüce dinimizin temel kaynaklarının dilidir. Bu itibarla Arapça'yı öğrenmek, her Müslüman için özel bir önemi haizdir.

Arapça'da üç tane med harfinden başka sesli harf bulunmaması ayrıca illet harflerinin bulunduğu kelimelerde ciddi değişikliklerin meydana gelmesi sebebiyle, gramer olmaksızın Arapça'yı düzgün telaffuz etmek, Arapça metinleri düzgün okumak ve bu metinlere düzgün anlam vermek, neredeyse imkansızdır. Arapça'yı düzgün konuşmak, yazmak ve kavramak için, Arapça grameri bilmek şarttır. Hiçbir dilin öğrenilmesinde gramerin rolü, Arapça'da olduğu kadar büyük değildir. Arap dahi olsa, grameri bilmeyen bir kişinin, Arapça'yı layıkı veçhiyle düzgün konuşup yazması mümkün değildir.

Arapça grameri, konusu kelime olan Sarf ile konusu cümle olan Nahiv ilimlerinden ibarettir. Her ne kadar Nahve göre sarf ilmi, daha az olup daha kısa sürede öğrenilebiliyor ise de, Arapça öğreniminde bu ilmin en az nahiv kadar rolü vardır. Elinizdeki bu eser, her ne kadar hacim itibariyle küçük ise de, Sarf'la ilgili kuralları, kapsamlı bir biçimde ve başka kitaplarda bulamayacağınız sistematik bir şekilde sunmaktadır. Ayrıca konuların kuru bir anlatımı ile yetinilmemiş, genelde arka planları da anlatılmıştır ki bu, bilgilerin daha derinlemesine anlaşılmasını ve zihinde kalıcı olmasını sağlamaktadır. Eserin, muhteva itibariyle efradını cami' olduğuna ve ihtiyaç duyulan bütün konuları ihtiva ettiğine inanıyoruz. Dolayısıyla bu eserin muhtevasını hakkıyla kavrayan bir kişinin, Sarf'la ilgili bilmeyeceği bir kelimenin olmayacağını düşünüyoruz. Allah'tan, bu eserimizi faydalı kılmasını, bütün okuyucularımıza tevfikini refik eylemesini niyaz ediyorum.

devamını oku..
Etiketler : Hesap Kart
Kategori : Eğitim
% 30
indirim
23.10
Liste Fiyatı : 33.00
Kazancınız : 9.90
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30 indirim