Detaylar

Kategori Genel Konular
Yayıncı Ensar Neşriyat
Liste Fiyatı 11.11
Format Kitap
Barkod-ISBN 9786055309947
Yayın Tarihi 2014-03-00
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 144
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Çocuğunuza Kur'an Okumayı Sevdirme Yolları (52 Öneri)

Dini vecibelerini mümkün mertebe yerine getirmeye çalışan ebeveynler, bu konuda çocuklarını da eğitmek, onlara Allaha karşı sorumluluklarımızı yerine getirme alışkanlığı kazandırmak isterler. Aile İçi Din Eğitimi Serisi, onlara bu konuda yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Kuran okumayı öğrenme, ebeveynlerin gayreti ile gerçekleştirilecek bir eğitimdir. Çocuklarımızı bu konuda motive etmeli, cesaretlendirmeli, gereken yardımı onlara sunmalıyız. Bu işi bir angarya olarak görmelerini engelleyebilmek için, konunun önemini onlara güzelce anlatabilmeliyiz. Kuran okumayı öğrenme aşamasında başarılı olabilmek için, çocuğumuzun yaşı henüz küçük iken kolları sıvamalıyız. Bu dönemlerde gösterilecek küçük gayretlerin sonuçlarının çok büyük ve değerli olacağını unutmamalıyız.

Eserin birinci bölümünde çocuklara Kuran okumayı öğretme konusunda neler yapabileceğimizi ele almaya çalıştım. İkinci bölümde Kuran-ı Kerim hakkında bilgi vererek, çocuklarımızın ilgisini kutsal kitabımız üzerine yöneltmeyi hedefledim. Üçüncü bölümde konu ile ilgili bazı hadisler yer almaktadır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Ayşe Dolmacı

Satış

% 30
indirim
7.78
Liste Fiyatı : 11.11
Kazancınız : 3.33
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.