Rabbimiz! Bize dünyada da iyilik ver, âhîrette de iyilik ver ve bizi cehennem azabından koru. Rabbimiz! Bizi hidayete erdirdikten sonra kalplerimizi eğriltme. Bize katından bir rahmet bahşet. Şüphesiz sen çok bahşedensin. ...Rabbimiz! Günahlarımızı bağışla. Kusurlarımızı ört. Canımızı iyilerle beraber al. Rabbimiz! Peygamberlerin aracılığı ile bize vaat ettiklerini ver. Kıyamet gününde bizi rezil etme Şüphesiz sen, vadinden dönmezsin. ...Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır ve Müslüman olarak bizim canımızı al. Ey Rabbim! Beni ve soyumdan gelecek olanları namazı dosdoğru kılanlardan kıl. Ey Rabbimiz! Duamı kabul eyle. Rabbimiz! Hesap görülecek günde, beni, anamı-babamı ve inananları bağışla. Ey Rabbimiz! Bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve çocuklar bağışla ve bizi takva sahiplerine önder kıl! ...Sen bizim dostumuzsun. Bizi bağışla ve bize merhamet et. Sen bağışlayanların en hayırlısısın. Ey Rabbimiz! Bizi, bizden önce iman etmiş olan kardeşlerimizi bağışla. Kalplerimizde, iman edenlere karşı hiçbir kin tutturma. Ey Rabbimiz! Şüphesiz sen çok esirgeyensin, çok merhametlisin.

Allah'ım! Senden beni hidayet yolunda sabit kılmanı, sana karşı saygılı olmamı, iffetli yaşamayı, beni başkalarına muhtaç bırakmayacak zenginlik vermeni istiyorum. Ey kalpleri evirip çeviren Allah'ım! Benim kalbimi dinin (İslam) üzere sabit kıl. Allah'ım! Acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, ihtiyarlıktan sana sığınırım. Allah'ım! Kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnelerinden sana sığınırım. Allah'ım! Cehennem azabından sana sığınırım. Kabir azabından sana sığınırım. Mesih Deccal'in fitnesine uğramaktan sana sığınırım. Hayatın ve ölümün fitnelerine karşı sana sığınırım. Allah'ım! Beni bağışla. Bana merhamet et. Beni hidayet yolu üzerinden ayırma. Bana afiyet ver. Beni rızıklandır. Allah'ım! Senden faydalı ilim, helal rızık ve makbul amel istiyorum. Allah'ım! Fayda vermeyen ilimden, korkunla titremeyen kalpten, doymayan nefisten, kabul olunmayan duadan sana sığınırım. Allah'ım! Senin rahmetini umuyorum. Beni göz açıp yumuncaya kadar da olsa nefsimle baş başa bırakma. Bütün işlerimi düzelt. Senden başka hiçbir ilah yoktur. Allah'ım! Seni zikretmem, Sana şükretmem ve Sana layıkıyla ibadet etmem hususunda bana yardım et.

Bu çalışmada, Kur'ân ve hadislerde mü'minlere örnek olarak öğretilen duaları bulacaksınız. Rasûl-i Ekrem Efendimiz'in ve Kur'ân'da isimleri zikredilen Peygamberlerin diliyle dua etmenin hazzını ve güzelliğini yaşayacaksınız. Mesnûn dualarla yalvarmanın ve yakarmanın bereketini hissedeceksiniz.
Duanız olmasa Allah size ne diye değer versin! gerçeğini tekrar hatırlama imkânı bulacaksınız.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786055996451
Yayın Tarihi :2016-12-08
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :3.Baskı
Sayfa Sayısı :248
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :145 X 215
Emeği Geçenler :
Yazar   : Kerim Buladı
İlgili Eserler