Yayıncı : Ensar Neşriyat
Fiyat: 12.60 TL   Liste Fiyatı : 18.00 TL
Ürün Satışta. Temin Süresi : 1 Gün % 30 İndirim
Etiketler : Hesap Kart
Barkod-ISBN : 9786059519496
Yayın Tarihi : 2017-07-00
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Oyun ve Eğlenceli Etkinliklerle Din Öğretimi 4-6 Yaş
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 124
Kapak : Karton
Kağıt : 1.Hamur
Boyut : 220 X 220
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Öğretmenin yapacaklarının aşama aşama anlatıldığı, kazanımlarının net ifade edildiği, kaliteli görsellerle daha anlaşılır olmasının sağlandığı eser, iyi bir ekip çalışması ile ortaya konmuş. Ahlak gibi zor bir alanda eğitsel oyun tekniği ıle çok güzel bir bakış açısı yakalandığı için serinin devam kitaplarını da bekliyoruz.

- Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni, TÜZDEV Genel Sekreteri Erdem ÇAKI

Erken çocukluk dönemi, bireyin karakter gelişiminin temelidir. İnsan, bu dönemdeki deneyimlerinden yola çıkarak tutum geliştirir çoğu zaman. Herhangi bir eylemi gerçekleştirmeye, bu dönemde edindiği yöntemleri başka durumlara transfer ederek başlar. Sıkıntıyla, stresle, korkuyla, kaygıyla başlayacağı bir eylemde başarısız olma ihtimali çok yüksektir, hem de tüm yaşamı boyunca... Mutfak aşamasına da şahit olduğum, birçok etkinliğini oluşturucularıyla oynadığım Oyun ve Eğlenceli Etkinliklerle Din öğretimi etkinlik kitabı, pek çok kazanımın oyun yoluyla eğlenceli bir şekilde edinilmesine katkı sağlayacak, sadece içindeki etkinliklerle sınırlı kalınmayıp farklı etkinliklere uyarlama yapmaya da uygun bir kaynak... Yalnızca öğretmenlerin değil, annebaba ve diğer yetişkinlerin, erken çocukluk dönemindeki çocuklarla rahatlıkla uygulama yapmasına yardımcı olacak bir kaynak... Seri halini alması temennisiyle...»

- İstanbul Üniversitesi Okul öncesi Eğitim öğretim Görevlisi Nihat TOPAÇ

Oyun, çocuğun vazgeçılmezi. Çocukları eğitirken, yeni şeyler öğretirken oyunu mutlaka kullanmalıyız. En güzel eğitim, doğal eğitimdir. Oyun da en doğal en somut kullanılacak bir yöntemdir. Çünkü çocuklar somut şekilde öğrenır. Nesneler kullanılarak, oyunlaştırılarak mevzu dimağlara yerleşir, kalıcı hale gelir. Değerler ve din eğitimi de üzerinde en çok durulan ve en iyi şekilde en doğru şekilde vurgulanması gereken eğitimlerden. Bu bahsedilenleri de bu kitapta bulabilmek mümkün. Şimdinin başarılı öğretmenleri olan sevgili öğrencilerim' bu minvalde verdikleri emeği takdir ediyor ve din ve değerler eğiliminde bir çığır açacaklarını düşünüyorum. Bu kitap vesilesi ile oyunlarla öğrenilen nice bilgileri olsun çocuklarımızın.

- Pedagog, Oyun Terapisti Serap Buharlı

Okuyucu Yorumları