Detaylar

Kategori Materyal Kitaplar
Yayıncı Dem Yayınları
Liste Fiyatı 30.00
Format Kitap
Barkod-ISBN 9786054036561
Yayın Tarihi 2016-09-26
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Din, Ahlak ve Değerler Öğretimi İçin Eğitsel Oyunlar
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 152
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 195 X 275

Din, Ahlak ve Değerler Öğretimi İçin Eğitsel Oyunlar

Eğitim dünyasında yaşanan gelişmelere paralel olarak birçok disiplinde farklı arayışlar göze çarpmaktadır. Eğitimde öğrenci merkezli yaklaşımlar öğrenme öğretme süreçlerinde öğrencilere daha fazla alan açmakta, buna göre metot ve tekniklerin kullanılmasını önermektedirler. Bu bağlamda öğrencilere önemli roller ve sorumluluklar yükleyen eğitsel oyunlar, aynı zamanda onların bedensel, psiko-motor, zihinsel, duygusal, sosyal ve dil gelişimine katkı sağlamakta, derslerin daha keyifli ve eğlenceli geçmesine imkân sağlamaktadır.
Bu kitap, öğrenci merkezli yaklaşımların bir gereği olarak din, ahlâk ve değerlerin öğretiminde kullanılmak üzere geliştirilmiş, 87 adet eğitsel oyun tasarımından oluşmaktadır. Kitaptaki oyunlar, işlenmek istenen konu içeriği değiştirildiğinde farklı eğitim kademelerinde ve yaş gruplarında rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca oyunların uygulama süreçlerinde, öğreticilere esnek bir alan bırakılmıştır.
Öğrenme, öğretme süreçlerine özgün bir katkı sunacağını düşündüğümüz bu çalışmanın, gerek öğrenciler, gerekse uygulayıcılar için, faydalı ve verimli sonuçlar sağlayacağını ümit ediyoruz.

Emeği Geçenler

Yazar   : Mahmut Zengin
Yazar   : Nursel Arslan
Yazar   : Sevim Uçar
Yazar   : Selma Aydoğdu
Yazar   : Mahmut Zengin;Nursel Arslan;Sevim Uçar;Sevim Uçar;Selma Aydoğdu

Satış

% 30
indirim
21.00
Liste Fiyatı : 30.00
Kazancınız : 9.00
Ürün Satışta. %30 indirim