İki yüz yıldır ağırr baskısı altında kaldığımız, asker işgalinden bin beter KÜLTÜR İSTİLASI yüzünden, diplomalılarımız, kendi değerlerinden, değişen derecelerde kopuk durumda kalmışlardır.
Bir gayri müslim, Michael Hart, tarihteki en etkili 100 kişiyi anlattığı kitabında Hz. Muhammed'e ilk sırada yer vermiştir. Bu milletin aydını da, dünya görüşü ne olursa olsun, milletinin Peygamber'inin 'bilgi'sine sahip olmak durumundadır. Bu ülkede yaşayan bir aydının, Marx'ı, Lenin'i, Mao'yu, Fidel Castro'yu' Che Guevara'yi, Sartre'i, Nietzsche'yi bilip de Muhammed'i bilmemesi, tuhaf, hatta komik değil midir? Daha da komik olanı, kafasında, Hz. Muhammed'le ilgili, carpıtılmış, yanlış, kulaktan dolma edindiği veya önyargılıların yazdıkları şeyleri 'bilgi' diyerek taşıyor olmasıdır. Yani, bu konuda, bilmediğini de bilmemesidir.
Bu kitap, dipnotlarda görüleceği üzere, ya doğrudan birinci el kaynaklara veya birinci el kaynak kullananlara dayanılarak yazılmıştır. Hemen her seyi carpıtan orientalistlere kesinlikle itibar edilmemiştir. Kitabından alıntılar yapılan Martin Lings, müslüman olarak Ebu Bekir Siraceddin adını almış olan bir muhtedi (dogru yolu bulmus kişi)dir.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786055623012
Yayın Tarihi :2010-06-01
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :248
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :155 X 215
Emeği Geçenler :
Yazar   : Mehmet Maksudoğlu
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler