X

Detaylar

Kategori Genel Konular
Yayıncı Ensar Neşriyat
Liste Fiyatı 24.50
Format Kitap
Barkod 9786055309657
Yayın Tarihi 2016-09-26
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 367
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 160 X 235

Hadis 1

Daha çok İlâhiyat Fakültelerinde ders kitabı olarak kullanılabileceğini düşündüğümüz bu eser, genel bir hadîs kültürü vermeyi amaçlamaktadır. Ama aynı zamanda Hz. Peygamberin düşünce dünyasını, yaşam tarzını, dünya görüşünü ve mantalitesini görmek isteyen, kısaca Allah Rasûlünün (as.) ahlâkını yaşamak isteyen herkes için de faydalı olacağından şüphe etmiyoruz.
Kitapta Îmân, Temizlik, İbâdet, İnsan İlişkileri ve Dua olmak üzere beş konuda muhtelif hadîsler yer almaktadır. Bu hadîsler seçilirken, bizim bugünkü hayatımızla ilgili olanlarına dikkat edilmeye çalışılmıştır. Bununla da Hz. Peygamberin sünnetini, yaşadığımız hayatta aktif hale getirmek arzusu güdülmüştür. Hadîslerin çok büyük ekseriyeti, Kütüb-ü Sitteden seçilmiştir ve her birinin kaynaklarına atıfta bulunulmuştur.
Kitapta ayrıca hadîsleri rivâyet eden sahabîlerin biyografileri verilmiştir. Arzu edenler için hemen okunan hadîsle birlikte bu biyografileri görebilmek için de alfabetik olarak sıralanmıştır. Ayrıca her râvînin rivâyet ettiği hadîslerin numaraları da kaydedilmiştir.

Emeği Geçenler

Yazar   : S. Kemal Sandıkçı

Satış

% 30
indirim
17.15
Liste Fiyatı : 24.50
Kazancınız : 7.35
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30 indirim